Неділя, 23.01.2022, 01:16
Вітаю Вас Гость | RSS

Пологівська спеціалізована різнопрофільна школа №2

Наше опитування
Ну как вам сайтик???)))
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Комп'ютерні віруси

Комп'ютерний вірус, який написано на мові макросів. Технічно, головною відміною М.в. від інших видів комп'ютерних вірусів є лише середовище виконання - для М.в. таким середовищем є не операційна система, а те середовище, що забезпечує виконання макропрограм. Зазвичай, М.в. вбудовується в файли певних типів, для яких передбачені можливості автоматичного виконання, за якихось умов, вбудованих в них макросів, проте які в масовій свідомості користувачів сприймаються не як програми, а як звичайні файли з інформацією.

Файловий вірус.

Вірус, який вбудовується в тіло файла програми. На етапі 1 за допомогою агента-користувача на цільовому комп'ютері з'являється файл програми, в яку вбудований Ф.в. На етапі 2 агент-користувач запускає її. На етапі 3 вірус вбудовується в файли з іншими програмами, які знаходяться на цільовому комп'ютері. В разі, якщо ці програми будуть переписані на інші комп'ютери і запущені - процес розповсюдження піде далі.

Реальні Ф.в., які вийшли за межі лабораторних експериментів, з'явились в середині 80-х років ХХ сторіччя. Їх стрімкому поширенню допомагало неорганізоване комп'ютерне піратство - обмін копіями програм між користувачами за допомогою дискет.

Певний час Ф.в. являли собою значну небезпеку, проте з часом це змінилось. В зв'язку з ускладненням програм стало неможливо копіювати їх інстальовані версії - потрібні були тільки дистрибутиви, які рідко мали нагоду бути заражені вірусом. В результаті користувачі припинили обмінюватись програмами в той спосіб, який був сприятливим для поширення Ф.в.

Завантажувальний вірус.

Заванта́жувальний ві́рус (Boot-sector virus) — Комп'ютерний вірус, що записується в завантажувальний сектор гнучкого або твердого диска і активізується при завантаженні комп'ютера. При звертанні до нового диска, вірус копіює себе в завантажувальний сектор нового диску і таким чином ініфікує його.

Комп'ютерний вірус, який вбудовується в бут-сектор дискети. Через специфіку архітектури комп'ютерів IBM PC навіть дискета, що не є системною, містить бут-сектор. На 1 етапі агент-користувач приносить дискету з Б.в. і встромляє її в дисковод. На 2 етапі агент-користувач перезавантажує комп'ютер, випадково забувши в дисководі дискету або свідомо намагається завантажити комп'ютер з цієї дискети, бо вважає її системною. Так програма Б.в. отримує управління комп'ютером. На 3 етапі вірус забезпечує свою постійну присутність в пам'яті комп'ютера і починає відслідковувати операції з дискетами. Всі дискети, що апаратно не захищені від запису і якими користуються на такому комп'ютері, отримують копію Б.в. і в разі їх перенесення на інший комп'ютер і повторення процесу вірус поширюватиметься далі.

Б.в. з'явилися пізніше за файлові і певний час були небезпечними, поки користувачі не адаптувалися до них. Достатньо прибрати можливість завантажувати комп'ютер з дискети через відповідні налаштування BIOS — і безпека від Б.в. гарантована. В будь-якому разі Б.в. не мають перспектив через вихід з вжитку дискет. Проте такі перспективи можуть відродитись через масове вживання якихось нових типів носіїв (наприклад, USB Flash), для яких передбачено можливості

  1. багаторазового перезапису
  2. завантаження з них.
Сетевой червь. Черви могут использовать различные механизмы («векторы») распространения. Некоторые черви требуют определенного действия пользователя для распространения (например, открытия инфицированного сообщения в клиенте электронной почты). Другие черви могут распространяться автономно, выбирая и атакуя компьютеры в полностью автоматическом режиме. Иногда встречаются черви с целым набором различных векторов распространения, стратегий выбора жертвы, и даже эксплойтов под различные операционные системы.
Пошук
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2022
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz